Artykuły
Łowny tani wobler i kleń

Tanie Woblery z Chin

Zapewne wielu z was zastanawia się nad zakupem tanich woblerów z chin. Cena jest kusząca ale czy w ogóle warto poświęcić czas na założenie takiej przynęty?

Wady tanich woblerów

Jedną z najczęściej występujących wad jest krzywy ster. Przez to wobler źle pracuje, nie imituje ruchów ryby i dziwnie podskakuje. Ster da się wymontować i wkleić poprawnie, daje to całkiem niezłe efekty jednak nie do końca można polegać na takim rozwiązaniu. Niedokładne malowanie to kolejna wada, która może wystąpić na chińskich woblerach, jednak zdarza się raczej rzadko i nie jest tak poważna jak krzywy ster. Niskiej jakości kotwice mogą zepsuć nawet najlepsze branie. Kotwice montowane w tego typu sprzęcie są dość miękkie i łatwo się wyginają.

Dobre strony woblerów z Chin

Zdarzają się wśród nich perełki takie jak legendarny pstrąg czy duży okoń z kolekcji Wojtka. Pstrąg doskonale spisuje się w rzece, świetnie pracuje i pozwala na złowienie Kleni i Pstrągów. Kolejnym łownym woblerem był duży okoń o zielonkawej barwie i 12 centymetrach długości. Dokładnie wykonany, podobnie jak legendarny pstrąg – pozbawiony wyżej wymienionych wad dawał całkiem dobre efekty.

Podsumowanie

Co zatem zrobić? Należy kupować woblery po jednej sztuce i sprawdzać jak są wykonane. Jeśli okażą się dobrze wykonane i łowne to dopiero wtedy można zrobić większy zapas.

Tani wobler z Chin

 

0

Dodaj komentarz