Na co bierze
Szczupak złowiony na stawie

Na co bierze Szczupak?

Szczupak to drapieżna ryba, którą można złowić przy użyciu różnych metod. Połów szczupaków nieco różni się w zależności od akwenu, na którym łowimy. Szczupaki żyją zarówno w rzekach jak i stawach czy jeziorach.

Łowienie szczupaków na spinning

Podstawową przynętą do łowienia szczupaków są woblery. Do najbardziej łownych należą imitacje okoni lub uklejek, odróżnić można je po kolorze – okonie są zazwyczaj zielonkawe, ukleje natomiast srebrne. Warto zaznaczyć że łowiąc szczupaki zawsze trzeba mieć stalowy lub wolframowy przypon gdyż szczupak często przegryza żyłkę czy nawet plecionkę.

Inne sztuczne przynęty, na które można złowić szczupaki to gumki jigowe, błystki, żuczki i wahadełka. Więcej o tych przynętach znajduje się w dziale przynęty sztuczne.

Łowienie szczupaków na żywca

Stosujemy tutaj małą rybkę nabitą na kotwicę lub używamy rurki prowadzącej przypon tuż pod skórą ryby. Podobnie jak przy łowieniu na spinning stosujemy przypon stalowy lub wolframowy. Połów zazwyczaj odbywa się przy użyciu dużego spławika zwanego bombą.

Alternatywne metody łowienia szczupaków

Jedną z takich metod jest połów na wątrobę. Kupujemy w sklepie krwistą wątróbkę drobiową i zakładamy na haczyk lub kotwicę łowiąc z gruntu. Jest duża szansa że złowimy także karpia lub suma.

W naszym stawie najczęściej łowimy na żywca lub z zastosowaniem woblera.

0

Dodaj komentarz